1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Title nedir? Ne işe yarar ?

  • 28 Nisan 2016
  • 135 kez görüntülendi.
Title nedir? Ne işe yarar ?

seo sözlük, seo terimleri, seoda kullanılanlar

Title kelimesi başlık anlamına gelmektedir. Web sitelerin ana başlık yapısı için kullanılır. Title aynı zamanda arama motoru optimizasyonlarında aşırı derecede önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda “html tag”ı olarakta bilinir.

Site Başlığı şeklinde kullanılmaktadır. Her web sayfasının kendine göre titlesi vardır. W3C standartlarına göre HTML “title” etiketi 64 karakter olmalıdır, yani titlemizi yazarken, 60 karakterden az bir title(Başlık) bulmamız gerekmektedir. Arama motorlarından Google 66 karakter destekler, Yahoo ise 120 karekter desteklemektedir. Title’nin bir diyer önemi arama motorları, sitemizin titlesine göre, botlar tarafından okunmaktadır. Titlesi olmayan bir web sitesi google,yahoo ve arama motorlarının botları tarafından saçma sapan okur.

Bir önceki yazımız olan Seo Nedir, Seo Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde nasıl seo yaparım, nasıl seo yapılır ve seo nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ